spot_img

Porovnáváme ceny potravin 2017-2022: Česko versus Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Mikroúvěr je v dnešní době skutečným fenoménem trhu

Pokud chcete menší půjčku na cokoliv, v online prostředí může...

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

Prázdniny dítě nemusí trávit jen u prarodičů

Rodiče dětí ze západoslovenského regionu to mají už pomalu za sebou, ale stále je ještě dost rodin, které si lámou hlavu, jak zabavit děti během jarních prázdnin. Nabízíme vám další tipy pro zimní rodinné výlety.

Prázdninující děti z Bratislavy a západoslovenského regionu za chvilku vystřídají žáci z Prešovského a Košického kraje. Radost si mohou užít z bohaté sněhové nadílky i ze zimních výletů.

Doma není nuda
Pokud neplánujete daleké cestování za prázdninovými atrakcemi, navštivte některé z technických muzeí – Hornické muzeum v Gelnici či v Rožňavě, expozice Slovenského technického muzea v Košicích (na objednávky předem lze navštívit i planetárium). Další z expozic Slovenského technického muzea, která je přístupná i v zimních měsících je expozice prešovského Solivaru. Muzeum je zároveň i nejvýznamnější technickou památkou na Slovensku.

Individuálně se můžete vydat do Dubníku, kde se těžil jediný drahokam na území Slovenska. Dnes po opálových dolech zůstala jen důlní díla – štoly, vstupní portály do štol či ústí odvodňovacích šachet. Ty jsou dnes domovem několika druhů vzácných netopýrů.

Za návštěvu stojí i zastávky na Gotické cestě – zámeček v Betliari s parkem v anglickém stylu s exotickými dřevinami nebo nedaleký hrad Krásna Hôrka. Že jste tam byli minulé léto? Zimní krajina s téměř pohádkovým hradem má své nezaměnitelné kouzlo.

Budapešť
Moře ve Střední Evropě? A teď v zimě? Vezměte děti na výlet do Budapešti a navštivte největší středoevropské mořské tropikárium a oceánium. Spolu s dětmi projedete tunelem akváriem se žraloky, pralesem s aligátory a po návštěvě tropikária můžete zajít do muzea či budapešťské ZOO.

Cestou zpět se zastavte v Ostřihomi s bazilikou z 19. století, kterou dal vystavět slovenský arcibiskup Alexander Rudnay. Po Mostě Marie Valérie můžete přejít zpět na území Slovenska.

Brno a okolí
Druhé největší město České republiky je lákadlem pro turisty nejen díky areálu výstaviště. Historické centrum, možnosti turistiky v okolí jsou lákadlem i během jarních prázdnin. Přímo v Brně musíte spatřit hrad a pevnost Špilberk, kde je pro děti připravena dětská dílna, brněnskou ZOO či Pavilon Anthropos Moravského zemského muzea. Pro malé zvědavce bude zážitkem návštěva autodromu – Masarykova okruhu či Hvězdárny a planetária M. Koperníka. V blízkosti Brna je několik rozhleden (Adamů, Rudice, Oslavany) i technických památek (Hasičské muzeum v Oslavanech, Větrný mlýn v Rudici, Železniční a důlní muzeum v Ratíškovicích).

Moravský kras
S dětmi můžete navštívit jeskyně Moravského krasu – na rozdíl od slovenských jeskyní jsou ty české zpřístupněny během celého roku. Dopravu mezi jeskyněmi Moravského krasu zajišťuje silniční vláček – i nyní, během zimních měsíců. Jízdní řád je sladěn s časy vstupů do Punkevních jeskyní, na vláček navazuje trasa visuté lanovky k propasti Macocha. Správa jeskyní ČR doporučuje vstupy do jeskyní rezervovat předem.

spot_imgspot_img