spot_img

Porovnáváme ceny potravin 2017-2022: Česko versus Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Mikroúvěr je v dnešní době skutečným fenoménem trhu

Pokud chcete menší půjčku na cokoliv, v online prostředí může...

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

V USA vyšetřují více než 400 tisíc vozů Tesly pro nečekané brzdění

Americký úřad pro bezpečnost silničního provozu NHTSA ve čtvrtek oznámil, že spustil formální vyšetřování 416 tisíc vozů Tesly.

Důvodem jsou hlášení týkající se nečekané aktivace brzd spojené s asistenčním systémem Autopilot. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Předběžné vyšetřování se týká aut řady Model 3 a Model Y vyrobených v letech 2021 až 2022 v USA. NHTSA totiž během uplynulých 9 měsíců obdržel 354 stížností týkajících se tohoto problému. Úřad uvedl, že tato vozidla používají pokročilý asistenční systém řízení, který Tesla volá Autopilot.

Ten může v rámci jízdního pruhu automaticky brzdit a řídit. Předběžné vyšetřování je první fází, než může úřad formálně nařídit svolávací akci.

„Podle stížností může náhodně a bez varování dojít k prudkému zpomalení a často i opakovaně v rámci jedné jízdy,“ uvedl úřad. Majitelé vozidel to hlásili i Tesle, která jejich stížnosti odmítla s odůvodněním, že brzdění je normální.

NHTSA loni v srpnu spustil formální vyšetřování systému Autopilot týkajícím se 765 tisíc aut v USA po sérii nehod, jejichž součástí byly modely Tesly.

Šéf Tesly Elon Musk v květnu uvedl, že automobilka přestane ve svém asistenčním systému používat radarový senzor, což by mělo vyřešit problém s „fantomovým bržděním“, na který si řidiči dlouho stěžovali.

spot_imgspot_img