spot_img

Porovnáváme ceny potravin 2017-2022: Česko versus Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Mikroúvěr je v dnešní době skutečným fenoménem trhu

Pokud chcete menší půjčku na cokoliv, v online prostředí může...

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

Výrobci očekávají v roce 2010 pokles prodeje aut

Více než polovina výrobců automobilů v Evropě očekává, že příští rok dojde k poklesu jejich odbytu. Uvádí se to ve studii poradenské společnosti Ernst & Young o budoucnosti evropského automobilového průmyslu European Automotive Survey 2009. Přehled byl vytvořen z odpovědí asi 300 manažerů resortu. Ti očekávají, že poptávka po osobních autech znovu vzroste koncem příštího roku.

V blízké budoucnosti by však mělo dojít ke konsolidaci výrobní základny tohoto průmyslového odvětví spojováním jeho kapacit. Až 76 % dotázaných uvedlo, že pokles nákladů výrobců je pro ně velmi důležitý. Asi tři čtvrtiny podniků sektoru chtějí v budoucnu snížit výdaje na výzkum a vývoj.

Německo by mělo vyjít ze současné krize posílené a jeho automobilové koncerny by měly dosáhnout mezi světovými výrobci ještě silnějšího postavení. Ve východní Evropě se bude prověřovat především vysoká konkurenceschopnost českého a slovenského automobilového průmyslu. Zájem bude hlavně o malá vozidla, zatímco o velká a luxusní vozidla klesne.

Trh s ojetými vozy už nebude klesat. Letos by mělo dojít k jeho stabilizaci. Potvrdilo to i září, když v tomto měsíci zájem o ojetá auta silně vzrostl.

spot_imgspot_img