spot_img

Porovnáváme ceny potravin 2017-2022: Česko versus Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Mikroúvěr je v dnešní době skutečným fenoménem trhu

Pokud chcete menší půjčku na cokoliv, v online prostředí může...

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

Počet lidí ve hmotné nouzi stále narůstá

Počet lidí pobírajících dávky v hmotné nouzi v září rostl sedmý měsíc po sobě.

Minulý měsíc bylo v hmotné nouzi 6,19% obyvatel Slovenska, což je meziměsíční nárůst o 0,09 procentního bodu. Ve srovnání se zářím loňského roku jde o zvýšení o 0,85 procentního bodu. V systému hmotné nouze se přitom v září nacházelo 335,1 tis. osob. Počet lidí odkázaných na sociální dávky tak oproti červenci vzrostl o 4,9 tisíce, meziročně je to nárůst téměř o 47 tis. lidí. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny SR.

Největší nárůst počtu lidí v hmotné nouzi oproti září loňska zaznamenal Prešovský a Banskobystrický kraj. Zatímco v září letošního roku bylo v Prešovském kraji 9,60% obyvatel v hmotné nouzi, ve stejném období loňského roku bylo na sociální dávky odkázáno 7,84% občanů tohoto kraje. Banskobystrický kraj evidoval minulý měsíc 10,13% sociálně odkázaných obyvatel, což je také meziroční nárůst o 1,76 procentního bodu. V Košickém kraji bylo minulý měsíc v hmotné nouzi 11,19% lidí, což je oproti září loňska nárůst o 1,54 procentního bodu. V Trenčínském kraji dostávalo v září sociální dávky 2,60% jeho obyvatel. Oproti září 2008 je to nárůst o 0,43 procentního bodu.

Meziroční nárůst počtu lidí v hmotné nouzi o 0,39 procentního bodu na 5,69% zaznamenal minulý měsíc Nitranský kraj. O 0,36 procentního bodu na 3,27% vzrostl počet osob pobírajících sociální dávky v Žilinském kraji. V Trnavském kraji bylo v září v hmotné nouzi 3,52 % obyvatel, což je oproti září loňského roku nárůst o 0,23 procentního bodu. Jediným krajem, kde počet lidí v hmotné nouzi meziročně mírně klesl, byl Bratislavský kraj. Šlo o meziroční pokles o 0,02 procentního bodu na 1,08%.

spot_imgspot_img