spot_img

Porovnáváme ceny potravin 2017-2022: Česko versus Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Mikroúvěr je v dnešní době skutečným fenoménem trhu

Pokud chcete menší půjčku na cokoliv, v online prostředí může...

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si předplatit SlickVPN? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, přičemž výsledek srovnání je 8/10 : 6/10.

Naměřená rychlost WeVPN vs SlickVPN, kdo je rychlejší?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o WeVPN a SlickVPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 140 Mb/s, u druhé 27 Mb/s. WeVPN se ukázala být o 113 Mb/s rychlejší než SlickVPN.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u WeVPN činil 96 Mb/s. Slick VPN jsme naměřili hodnoty 24 Mb/s, kvůli tomu je o 72 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 11 ms. Konkurenční Slick VPN laboratoř naměřila 220 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž WeVPN se ukázala o 209 ms lepší.

Skóre po první disciplíně WeVPN proti Slick VPN zatím je 7 /10 – 3/10.

Dokáže WeVPN odblokovat Netflix?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, WeVPN tuto celkem důležitou funkci umí. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Slick VPN Netflix odblokovat nezvládne.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Slick VPN tuto funkci nezahrnuje. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube zahrnuje.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a Tor. Pro představu WeVPN obsahuje ochranu úniku DNS a Slick VPN např. nemá zařazení stránek na whitelist.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 10 /10 versus 5/10.

Jak si vede WeVPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, WeVPN má 100 serverů. V aplikaci SlickVPN jsme napočítali 142 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 42 méně .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u SlickVPN v době psaní článku byl 36. Srovnávaná VPN jich nabízí 48, o 12 víc. V tomto srovnání tak vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých WeVPN dokáže 10. SlickVPN povoluje připojit současně 5 zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku nejlevnější VPN.

Které platformy nabízí WeVPN a jaké umí SlickVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, WeVPN zvládne systém Android a zvládá přístroje iPhone. Druhá SlickVPN iPhony s iOS ochrání, telefony a tablety s Androidem dokáže pokrýt.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. WeVPN má původ na Britských Panenských ostrovech. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v USA.

Appka WeVPN není k mání v češtině, Slick VPN česky taky nastavit nelze.

V souboji platforem dosáhla WeVPN skóre 9/10, SlickVPN získala 9/10.

Cena předplatného WeVPN vs. SlickVPN

SlickVPN lze objednat za 99 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít od 65 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 6/10 pro první z porovnávaných VPN a 3 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

spot_imgspot_img