spot_img

Porovnáváme ceny potravin 2017-2022: Česko versus Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Mikroúvěr je v dnešní době skutečným fenoménem trhu

Pokud chcete menší půjčku na cokoliv, v online prostředí může...

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní ekonomický nástroj, jak zastřešit vaši společnost, který je i dobrou investicí.

Co je to holding

Holding je sdružení několika firem, z nichž jedna je mateřská společnost. Drží majoritní podíl ve společnostech a také mají vliv na rozhodování. Společnosti se dělí na mateřskou a dceřiné společnosti. Mateřská společnost může mít různě velký podíl v dceřiné společnosti a podle toho se určuje také, do jaké míry může o ní rozhodovat.

Je několik důvodů, proč firmy kupují holdingové společnosti. Některé chtějí jen investovat a jiné se zabývají odvětvím, které firma provozuje a skutečně ji i řídit. Dělí se na čistý holding, kdy se firma zabývá jen řízením dceřiných firem a na kombinovaný holding, kdy firma kromě řízení ještě i podniká. Holdingová společnost má mnoho výhod.

Holding offshore, midshore, či onshore jsou společnosti založené na určitých principech. Holding je výhodný i z hlediska daně. Některé daně v zahraničí dosahují až 35 %. Proto je dobré umístit holdingovou společnost do míst, kde je nízká daň. Holdingová struktura by měla být co nejjednodušší.

Výhody holdingu

Malé firmy mohou díky holdingu získat větší kapitál, je to pro ně výhodné. Prostřednictvím dceřiných firem se mohou zlepšovat, zvětšovat portfolio produktů a zvětšovat množství služeb, snáze se tak expanduje.

Navazují nové obchodní vztahy, jak u nás, tak v zahraničních firmách a mohou jim nabízet své produkty, do míst, kde by se běžně nedostaly a těžko by se jim produkty propagovaly.

Holdingové společnosti jsou tak i chráněny před krachem. Hlavní společnost jen přijde o část kapitálů, jestliže společnost špatně obchoduje a zachová se.

Je možné také některé své investice rozmístit do zahraničí, nebo na místa, kam na ně nedosáhnou věřitelé, tak aby se minimalizovaly ztráty. Dceřiné společnosti spolupracují a navzájem si pomáhají.

Při správném nastavení chodu společnosti krach jedné společnosti nemá nijak vážný dopad na ostatní. Ty se zachovají v původním stavu. Mohou chránit i osobní majetek jednotlivých osob.

Holdingová společnost je vhodná také při úvěrech, kdy mateřská společnost poskytne větší kapitálové záruky a tím je možné získat vyšší úvěr s nižšími úroky. Je tak zajištěna vysoká bonita společnosti.

Sdružení společností je možné využít také pro daňové odvody. Firmy odvádí daně prostřednictvím mateřských firem a mohou tak odvést daně v jiných státech. V místech s nižšími daněmi tak maximalizují zisk a snižují si byrokratickou zátěž.

Důležité je také přizpůsobení. Menší firmy mohou nabídnout větší firmě odlišný způsob podnikání a tím rozšíří její portfolio. Má tak větší záběr v mnoha odvětvích. Jsou také globálnější a mají lepší postavení na trhu i lepší jméno. Nezapadnou jako malé samostatné společnosti, ale vystupují jménem větší společnosti.

Chcete o holdingových společnost vědět víc? Rádi to s vámi nezávazně probereme, stačí nás kontaktovat na stránkách – parkerhill.cz.

spot_imgspot_img