spot_img

SEO konzultant: Profesionál, který se postará o váš web

SEO konzultant využívá různé profesionální nástroje a zkušenosti, díky...

Test WeVPN vs SlickVPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: WeVPN, nebo si...

Výhody holdingu pro společnost

Holding má pro společnost mnoho výhod. Je to moderní...

Co přináší zaměstnávání cizinců českým firmám

Uchazeče o pracovní pozice dělíme do tří skupin: 1) Cizinci...

Ombré styl nejen na vlasech

Ombré styl, který spočívá v jemném přechodu barev je...

Oživení světové ekonomiky začne již letos

Oživení světové ekonomiky by mělo začít už letos a ne až v první polovině 2010, tvrdí šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn. „Oživení by mohlo začít dříve než v první polovině 2010, již koncem roku 2009,“ řekl Strauss-Kahn na přednášce v Oslu. Dodal, že MMF předpovídá v letošním roce pokles světové ekonomiky o 1%. Příští rok by se měla vrátit k růstu s tempem 3 %.

„Teď vidíme začátek konce krize.“ Strauss-Kahn zopakoval, že vlády nesmí příliš rychle ukončit fiskální pobídky, což by zřejmě způsobilo opětovný pád ekonomiky. Podle šéfa MMF zaměstnanost začíná tradičně růst asi rok po začátku oživení ekonomiky.

Během této doby by vlády měly připravit takzvané exitové strategie, tedy strategie ukončení podpůrných opatření. Podle Strauss-Kahna MMF objem v letošním roce poskytnutých úvěrů bude čtyřikrát vyšší než loni. Pomáhá totiž zemím při boji s krizí. Strauss-Kahn ještě dodal, že skupina G20, která stojí v čele koordinace akcií na oživení ekonomiky, by měla větší dopad, pokud by do ní patřilo více zemí. „Mohli bychom přidat dvě nebo tři země.“ Nespecifikoval, jaké země měl na mysli. Poukázal však na to, že například ve skupině nejsou zastoupeny skandinávské země ani africké státy. Informovala o tom agentura Reuters.

spot_imgspot_img